• Národný projekt BBSK

Stredná odborná škola Revúca realizuje Národný projekt 1 s názvom: „Posilnenie regionálneho riadenia v oblasti odborného vzdelávania a prípravy smerom k zlepšeniu kvality, atraktivity a vyššej orientácii na trh práce v Banskobystrickom kraji.“
      Čítať viac
          • Elektrikári zabodovali v tímovej súťaži!

12. 4. 2024

Snahou VSD  Košice je podporovať elektro stredoškolské vzdelávanie na východnom Slovensku a oceňovať tých študentov, ktorí chcú robiť viac ako si vyžadujú učebné osnovy. Tímovú súťaž VSD spoločnosť realizuje už 13 rokov. V spolupráci s Univerzitným vedeckým parkom TECHNICOM bola súťaž organizovaná  dňa 11.apríla 2024 v jeho priestoroch. Stretli sa v nej stredoškoláci prevažne z východného Slovenska a z Revúcej, ktorí si pripravili súťažnú prácu na tému" Navrhni, ušetri a optimalizuj energiu vo svojej škole". Naši prváci, Miro Gažúr a Tomáš Herčko (I.A), v spolupráci s Tiborom Ruszóm (III.A), pod vedením našich majstrov odborného výcviku vytvorili prácu s názvom Školské katakomby, ktorej cieľom bola rekonštrukcia osvetlenia v tmavých prechodových chodbách na prízemí školy, pričom v nej použili Led trubice s vlastným vymysleným a naprogramovaným PIR snímačom

Súťažný tím z našej školy získal 3. miesto !

Našim mechanikom elektrotechnikom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a veríme, že sa zapoja aj do ďalších súťaži!

• UKONČENIE PROJEKTU

6. 4. 2024

Určite si žiaci pamätajú, aký vládol minulý rok zmätok v dielňach odborného výcviku. Vďaka finančnej podpore z programu Podpora najmenej rozvinutých okresov MIRRI SR sa nám podarilo získať financie na modernizáciu niektorých dielní odborného výcviku. Rukávy si vyhrnuli nielen majstri, ale aj žiaci a všetky aktivity úspešne zrealizovali. Celý priebeh modernizácie si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Ďakujeme MIRRI SR za finančnú podporu a veľké ĎAKUJEM patrí aj všetkým, ktorí dali ruku k dielu!

• Koniec školským katakombám

31. 3. 2024

Takto môžme nazvať dve  tmavé spojovacie chodby na prízemí, v hlavnej budove našej školy. Za finančnej podpory VSD a. s. Košice a šikovnosti našich PRVÁKOV  MECHANIKOV ELEKTROTECHNIKOV, pod odborným okom pána majstra M. Šepíka, došlo v týchto chodbách k rekonštrukcii osvetlenia. Svietidlá žiaci upravili tak, aby sa spínali len pri prechode človeka chodbou, čím dôjde k úspore elektrickej energie a financií.

• PODHRAD

27. 3. 2024

Určite všetci neviete, že ide o názov prameňa za obcov Muráň. Jeho návštevou 27.3.2024, si žiaci I.A tiež pripomenuli Svetový deň vody. Podhrad je  prameň pitnej vody, ktorý prúdi do obytných domov v celej Muránskej doline.

V rámci tejto enviromentálnej aktivity žiaci navštívili aj sysľovisko Biele vody a novovybudované rekreačné stredisko v jeho blízkosti.