• O Rade školy

• Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a nepedagogických zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní tiež funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov tejto školy z pohľadu školskej problematiky. Rada školy sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy.

Rada školy :

1. uskutočňuje výberové konanie na vymenovanie riaditeľa,
          2. navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa školy,
          3. predkladá návrh na odvolanie riaditeľa školy alebo sa vyjadruje k návrhu na odvolanie riaditeľa školy, návrh na odvolanie riaditeľa predkladá vždy s odôvodnením.
          4. vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy, k návrhu na zrušenie školy a najmä:
          • k návrhu na počty prijímaných žiakov
          • k návrhu na zavedenie študijných a učebných odborov a zameraní, na úpravu v učebných plánoch, a v skladbe vyučovaných voliteľných a nepovinných predmetov a predpokladaných počtov žiakov v týchto predmetoch
          • k informáciám o pedagogicko-organizačnom a materiálnom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu
          • k správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy
          • k návrhu rozpočtu
          • k návrhu na vykonávanie podnikateľskej činnosti školy
          • k správe o výsledkoch hospodárenia školy
          • k informácií o pedagogicko-organizačnom a materiálno–technickom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu

Členovia Rady školy:

Predseda:  Ing. Janka Lábajová - zástupca ostatných zamestnancov