• *** ČINNOSŤ POZASTAVENÁ! ***

Školský internát pri SOŠ poskytuje v prvom rade ubytovanie pre žiakov stredných škôl v Revúcej  (Súkromná SOŠ, Gymnázium M. Kukučína, Prvé slovenské literárne gymnázium), vhodné podmienky pre učenie sa žiakov, záujmové aktivity vo voľnom čase pre ubytovaných žiakov a športové vyžitie.

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie je bunkového typu v 10 dvojizbových bunkách, v ktorých sa môže ubytovať 44-66 žiakov, t.j. na jednej izbe môžu byť ubytovaní minimálne 2 a maximálne 3 žiaci.
          K bunke patrí hygienické zariadenie (sprcha, umývadlo, WC) a šatník na chodbe. Internát je vybavený kuchynkou, izolačkou, spoločenskou miestnosťou a žiaci môžu využívať učebne školy, auku školy a telocvičňu.

Ubytovaným žiakom je poskytovaná možnosť celodennej stravy, alebo niektorých častí stravovania (raňajky, večera) v školskej jedálni.

Záujmové, športové a kultúrno - spoločenské aktivity

Spoločenská miestnosť sa využíva na kultúrno-spoločenské posedenia žiakov, sledovanie TV, hudobnú produkciu, prezentácie alebo besedy.
          Ubytovaní žiaci sa môžu zapájať do činnosti záujmových krúžkov na SOŠ, ako sú krúžky jazykové, výpočtovej techniky, rôzne technické a športové krúžky.
          V meste Revúca ubytovaní žiaci môžu navštevovať kino, divadlo, miestnu knižnicu alebo sa priamo zapájať do divadelných, tanečných a hudobných krúžkov, získať vodičský preukaz.

Čo sa týka športového vyžitia ubytovaných žiakov, majú k dispozícii telocvičňu, vonkajšie športové ihrisko, posilovňu pre silové športy, plaváreň na Gymnáziu M. Kukučína, zimný štadión a taktiež je možnosť uplatniť sa v športových kluboch mesta.