• Profil SOŠ Revúca

•

Stredná odborná škola Revúca vznikla 1. septembra 2008 premenovaním Združenej strednej odbornej školy, ktorá vznikla pred 6 rokmi spojením Strednej priemyselnej školy v Revúcej, ktorá úspešne zavŕšila desaťročnú existenciu a Stredného odborného učilišťa v Revúcej, ktorého história sa písala 16 rokov.

Škola sa orientuje na:

1. študijné odbory technik mineralurgmechanik elektrotechnik a mechanik strojov a zariadení. Pružne reaguje na potreby praxe inováciou učebných plánov, osnov a zavádza do výučby najnovšie technológie
          2. trojročné učebné odbory elektromechanik, stolár a murár a dvojročné učebné odbory stavebná výroba, výroba konfekcie
          3. nadstavbovú formu štúdia v študijných odboroch podnikanie v remeslách a službách,  elektrotechnika.
          4. pomaturitné kvalifikačné štúdium v študijnom odbore technické a informatické služby v strojárstve.

Dnes škola na teoretickom vyučovaní disponuje 26 učebňami, z toho sú 2 elektrolaboratóriá, 2 učebne odbornej praxe, 3 učebne výpočtovej techniky, 1 učebňa etickej výchovy, 1 učebňa ekonomiky, 1 jazykové laboratórium, 1 učebňa fyziky a 4 odborné učebne pre elektrotechniku a strojárstvo.

Súčasťou školy je aj telocvičňa, posilňovňa, vonkajšie ihrisko s atletickou dráhou a školský internát. Zdokonaľovanie praktických zručností žiakov sa zabezpečuje v dielňach odborného výcviku pre profesie mechanik strojov a zariadení, mechanik elektrotechnik, elektromechanik, stolár a murár. Zriadené boli dielne pre odbor stavebná výroba a výroba konfekcie.

Odborné zručnosti nadobúdajú žiaci aj v rôznych súkromných firmách a spoločnostiach. Na vzdelávacie účely teoretického a praktického vyučovania žiakov slúžia 2 triedy informačných technológií a príslušenstvo, ďalej lokálne stanice s možnosťou pripojenia na Internet.

Procesom modernizácie prešla aj oblasť praktického vyučovania. Praktická výučba bola rozšírená o pneuservis, motortester, zváračku v ochrannej atmosfére, vybavila sa stolárska dielňa pre ručné a strojové obrábanie dreva. Výučba žiakov v skupine elektroodborov je vhodne doplňovaná elektronickými počítačovými programami, meracími prístrojmi a cvičnými panelmi.