• Školský poriadok

• Preambula

Žiak sa dobrovoľným rozhodnutím študovať na tejto škole zaväzuje riadne dochádzať do školy, a preto je povinný riadiť sa jej pokynmi a školským poriadkom. V záujme naplnenia práva na vzdelanie škola zabezpečí vnútorný chod školy, organizáciu života žiakov a podmienky pre optimálne medziľudské vzťahy tak, aby čas strávený v škole bol maximálne efektívne využitý z hľadiska vzdelávania a mimoškolskej činnosti .

Škola bude dôsledne dodržiavať Deklaráciu práv dieťaťa a Listinu základných práv a slobôd vo vzťahu k žiakom, učiteľom a ostatným zamestnancom školy .

Školský poriadok je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky, so zákonom č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, so zákonom č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, s vyhláškou MŠ SR č. 282/2009 Z. z. o stredných školách v znení neskorších predpisov, metodickým pokynom č. 21/2011 na hodnotenie a klasifikáciu žiakov stredných škôl  a ďalšou platnou legislatívou.

Školský poriadok SOŠ Revúca

Skolsky_poriadok_2017.doc