• Olympijsky deň

28. 6. 2023

Dňa 23.6 sme sa zúčastnili Olympijského dňa v Banskej Bystrici. Prezreli sme si kultúrne pamiatky krajského mesta so zaujímavým  výkladom pani Mgr. Gabrieli Seleckej a krásny výhľad na Banskú Bystricu sme vychutnali z Hodinovej veže.

• EXKURZIA EDULAB - super zážitok

9. 6. 2023

Dňa 8.6.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili exkurzie EDU,Lab ( ExploreEDU with SKODA Kariera ) v Poprade, Žiaci mohli nahliadnuť do zázemia jednej z najväčších automobiliek v strednej Európe. Mobilné laboratórium ŠKODA EDU.Lab, ako projekt spoločnosti Škoda auto, vzniklo pre podporu technického vzdelávania medzi žiakmi stredných a základných škôl.

Žiaci s postupne oboznámili s rôznymi zaujímavými informáciami a videli nové metódy a postupy využívané pri výrobe ako napr. kyberbezpečnosť, umelá inteligencia, virtuálna realita, zmiešaná realita, robotizované pracovisko, 3D tlač a 3D skener, postup pri návrhu prototypu automobilu a nakoniec aj ukážka elektromobilu.

Exkurzia dopadla na výbornú.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za slušné správanie.

• KREATIVITA A TECHNIKA spolu v jednom

8. 6. 2023

Nejak takto môžme nazvať výstavku prác žiakov našej školy v Mestskom kultúrnom stredisku v Revúcej, ktorá bude prebiehať do 12. júna 2023. Žiaci učebných odborov pod vedením Mgr. Gabriely Zrakovej spojili umenie s technickými zručnosťami, ktoré nadobudli na odbornom výcviku. Často z  prírodného a odpadového materiálu vytvorili malé, podľa nás umelecké dielka, ktoré  pohladia nejednu dušu. Zaujímavosťou je, že jej kreatívny prístup vedela preniesť aj na chlapcov a tí následne do svojich prác.

Príďte sa aj Vy pozrieť na práce svojich šikovných spolužiakov.

• ROBOTMÁNIA

8. 6. 2023

...takto sme nazvali súťaž zručnosti prvých ročníkov, konanej dňa 5.6.2023, v ktorej hlavnou úlohou bolo zostrojenie drevených robotov z odpadového materiálu, ktorý sa našiel v dielni.  Žiaci pri ňom využili nielen teoretické vedomosti (z technického kreslenia a  technológie montáže), ale aj  praktické zručnosti z ručného spracovania dreva, ktoré nadobudli  na odbornom výcviku.

Hodnotila sa kreativita, tvorivosť a výroba robota. Vznikla nám krásna rodinka robotov, ktoré dáme na výstavku. Medzi najkrajšie práce patrili roboty nasledovných žiakov:

1. miesto - Adam Tomšík, I.A, odbor mechanik strojov a zariadení

2. miesto - Rado Ruszó, I.A, odbor technik mineralurg

3. miesto - Patrik Oláh, I.B, odbor elektromechanik

• Držte nám palce...

4. 6. 2023

nám povedali  žiaci končiacich ročníkov IV.A a II.N, keď minulý týždeň prišli absolvovať ústne časti maturitných skúšoch.  Po slávnostnom predstavení skušobných komisií pani riaditeľkou ich čakali ústne odpovede, na ktoré sa veríme mnohí aj pripravovali. Každá komisia sa snažila svojim prístupom spríjemniť atmosféru pri skúšaní, aby vstupný stres opadol a vedomosti mohli ísť z hlavy von.

V piatok sa absolventi stretli na pôde našej školy posledný krát, aby obdržali maturitné vysvedčenia a  ponuku do zamestnania od SMZ a. s. Jelšava. Prejavy vďaky žiakov, formou kvetov  a priania učiteľov do ďalšieho ich života, boli poslednou bodkou, na konci ich pôsobenia na SOŠ v Revúcej.

Veríme, že na študentské chvíle nezabudnú a uplatnia vedomosti a zručnosti, ktoré v škole získali.

• Deň detí na SOŠ

1. 6. 2023

Dnes, 1.júna, je najkrajší deň pre všetky deti na celom svete. Aj tie naše, na našej strednej škole, radi vymenili vyučovanie v triedach za zábavné popoludnie s rôznymi súťažami. Učitelia si pre nich pripravili nasledovné disciplíny:

1.Usmiate štamprlíky

2. Školský minigolf

3.Chôdza na divoko

4. Opitá hlava

5. Dnu i von

6. Fúrikový slalom

7. Pomaly ďalej zájdeš

8. Ostrá muška

Súťažilo sa v škole, ale aj vonku. Po slávnostnom zahájení športového dňa sa išlo súťažiť. Ak chcete, pozrite sa na jednotlivé disciplíny a ich najlepších súťažiacich:

1. USMIATE ŠTAMPRLÍKY

2. miesto: ŠALIGA ROMAN, I.B

3. miesto: LACO RICHARD, I.A

ODMENA PRE VŠETKÝCH

Po odovzdaní cien sme si na záver všetci pochutnali na výbornom guláši, ktorý nám navarili naši majstri: Ivo s Martinom.

Guláš sponzorovala pani riaditeľka ako prejav veľkej vďaky našim žiakom za to, že pomáhali pri sťahovaní a modernizácii učební.

Všetkým trom ďakujeme!

Záverečná fotka hovorí za všetko.